E pabesueshme, zbulohet oferta e Real Madridit për Guardiolën

guardiolaReal Madrid ishte i interesuar për angazhimin e Pep Guardiolës në postin e trajnerit para emërimit të Rafael Benitezit.

Pep Guardiola sot mund të ishte në bankinën e Real Madridit.

Menaxheri i Manchester Cityt ishte objektiv i rivalit të madh të ish skuadrës së tij, Barcelona, para angazhimit të Rafael Benitezit, ka njoftuar Marti Perarnau, gazetar i afërt me Guardiolën.

“Real Madrid telefonoi Guardiolën për ta angazhuar në nëntorin e vitit të kaluar, para emërimit të Rafael Benitezit”, shpjegoi Perarnau, përcjell “Lajmi.net”.

Guardiola ishte trajner i Bayern Munichut kurse nga fillimi i këtij sezoni ka filluar drejtimin e Manchester Cityt.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Europa League, M.United e Roma fitore me aromë kualifikimi

Të mëdhenjtë imponojnë forcën në ndeshjet e Europa League. Manchester United dhe ...