Real Madrid rikthehet fuqishëm, “shkatërron” Betisin dhe merr kreun

Kliko per me shume info

real-madridiReali i Madridit ka gjetur fitoren pas tre barazimeve radhazi.
Skuadra madrilene shkatërroi me rezultat 6-1 Betisin, dhe iu rikthye kreut të renditjes sëbashku me Atletikon me 18 pikë.
Golat për Realin u shënuan nga Varane (min 4), Benzema (min 32), Marcelo (min 40), Isco (min 45 dhe 63) dhe Ronaldo (min 79).
Ndërsa për skuadrën e Betisit shënoi golin e nderit me Alvaro Cejudo në minutën e 56-të të ndeshjes./LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.