Replikat për Kosovën, Rama e Thaçi bëjnë “paqe” në Tiranë

RAMA-ME-THACINDeklaratat e Ramës gjatë vizitës në Beograd për Kosovën u kritikuan nga ministri i Jashtëm i Kosovës e Presidenti Thaçi.
“Kosova flet vet në emër të saj dhe se nuk ka nevojë për ndërmjetësimin e Shqipërisë në marrëdhëniet me Serbinë”- u shprehen ata.

Ndërsa Rama u ktheu një përgjigje të ashpër dje, teksa ishte i ftuar në emisionin e Eni Vasilit, ku tha se nuk i merr leje askujt kur flet për Kosovën, dhe se ai kurrë nuk foli në emër të Kosovës.

Mirëpo ditën e sotme, pas atyre replikave, Rama publikon një foto me Thaçin në rrjetet sociale, ku sic duket kanë bërë “paqe”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Turqia fut gjuhën shqipe në kurrikulat e gjimnazeve

Duke filluar nga shtatori, kur nis viti i ri akademik në Turqi, ...