Reagimi/ “Rama i tha nxënësit: Bëji bashkë ata dy gishta dhe futi në….”

ramaNjë nxënës, i cili ngriti dy gishtat lartë teksa Edi Rama po fliste në Liceun Artistik, ka shkaktuar reagimin e kryeministrit i cili ia ktheu me batutë.

Sic edhe u dëgjua në video, batuta e Ramës ishte diçka si më poshtë:

Kliko per me shume info

“Lëri mor ato dy gishta, lëri mor lëri… Mbaji të 5 gishtat se të duhen t’i biesh pianos, mos i nda gishtat nga njëri-tjetri. Fut kokën poshtë dhe ngre dy gishtat, llogarit. Ndërkohë kokën duhet të mbash lart dhe gishtat duhet ti mbash bashkë”, tha Rama.

Por ish kryeministri Berisha ka zbuluar një version më të rëndë.

LEXO EDHE:  Edi Rama: Në Shkodër vetëm këtë javë i kam gjetur punë 65 personave…

“Hë ti aty që ngrenë ata dy gishta. Ti nuk e di se cfarë bën, dhe më mir bëji bashkë ata dy gishta dhe futi…,(nisi ti thote futi mbrapa, siç thoshin etërit e tij xhelat në vitin 1990) por u kthye dhe tha futi në piano.”- shkruan Berisha.

Statusi i Berishës në Facebook:

Mengjes trondites e çekujlibrues per Edi Ramen!

Dy gishtat e nxenesit te Liceut Artistik e tmerrojne Ramen njelloj si eterit e tij ne vitin 1990!

Te dashur miq, sot Rama shkoi per te inauguruar lyerjen per se dyti me boje te Liceut artistik, shkollen ne te cilen ka studiuar ne femijerine e tij. Vizita i shkoi si mos me zi. Sapo e mori fjalen Rama, dhe nisi ti korrigjoje lapsusin drejtoreshes se Liceut, atij papritmas i ngriu fjala ne goje, u prish ne fytyre pasi nje nxenes guximtar ngrit dy gishtat lart, simbol i perjetshem i demokrateve, me te cilin permbysen rregjimin e eterve mizor te Edi Rames.

LEXO EDHE:  Gjeorgjiani që mashtroi shqiptarët. Zbulohet pronari i Gulf në Shqipëri

Ndryshe nga ç’e paraqesin mediat, variantin e zyres se tij te shtypit, e verteta eshte tjeter.

Rama humbi fillin e mendimit dhe ju drejtua i egersuar dhe sfazuar femijes:

He ti aty qe ngrene ata dy gishta. Ti nuk e di se cfare ben, dhe me mir beji bashke ata dy gishta dhe futi…,(nisi ti thote futi mbrapa, siç thoshin eterit e tij xhelat ne vitin 1990) por u kthye dhe tha futi ne piano.

LEXO EDHE:  Edi Rama: Në Shkodër vetëm këtë javë i kam gjetur punë 65 personave…

Pastaj pasi e pa se u cekujlibrua u tha mesueseve: ma kinu kujdes ate nxenes se ai mund te behet gjeni por eshte i keqkuptuar! sb

Kliko per me shume info

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here