Rama i kujton Vuçiçit momentin “e vështirë”: Cfarë i bëra, do më vdesë para syve!

2
Kliko per me shume info

rama-vucicKryeministri Edi Rama që ka udhëtuar dje drejt Serbisë ku mori pjesë në Forumin e Sigurisë të vendeve të Ballkanit ka pasur pjesë të axhendës së tij edhe promovimin e librit “Kurbani” në gjuhën sebe.

Mirëpo ajo që ka tërhequr vëmendje nuk ka qenë libri i Ramës, por një rrëfim që ai ka bërë përpara të gjithëve.

Gjatë fjalës së mbajtur në promovimin e librit, Rama u shpreh se nesër shënohet 2-vjetori i ngjarjes së “dronit” duke iu referuar incidentit në stadiumin e Beogradit.

“Dikush më kujtoi se nesër është 2 vjetori i dronit. Kujtoni si ishte atmosfera atëherë dhe tani. Në çdo media u transmetua si lufta e re ballkanike. Më kujtohet fytyra e Aleksandrit kur përmenda Kosovën, thashë më vete çfarë i bëra të shkretit djalë, do më vdesë para syve, por tashmë gjërat kanë ndryshuar”, është shprehur Rama.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here