“Rama e mohon, por droga ka pushtuar vendin, 3 ton u kapën gjatë një jave”

alibeajPartia Demokratike vazhdon akuzat e saj për situatën e kanabisit në vend dhe thotë se është përkeqësuar javët e fundit.

Duke ju referuar deklaratës së prokurorit të antimafies italiane Kataldo Mota, i cili heton drogën e nisur nga Shqipëria përtej brigjeve të Adriatikut, kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë, Enkelejd Alibea, theksoi se në më pak se shtatë ditë në Itali janë kapur tonelata drogë që vinin nga Shqipëria.

Kliko per me shume info

Në dalje për mediat nga selia blu, Alibeaj deklaroi se Edi Rama e mohon, por prokurori që heton direkt këtë aktivitet kriminal, përmend se vetëm në një javë janë kapur nga policia italiane 3 ton e 800 kg kanabis e mbërritur nga Shqipëria.

Ai u shpreh se këto denoncime janë bërë publike dje në kanalin RAI3, dhe i ka parë gjithë bota.

deklarata-alibeaj

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here