Rama – fermerit: S’ke ardhur nga puna, por nga rakia dhe avujt…!

Kliko per me shume info

rama-manezBashkëbisedimi i kryeministrit Edi Rama me fermerët, këtë herë në Manzës, të Durrësit, nuk shkoi ashtu si duhej.

Shefi i qeverisë, si në çdo takim tjetër, ka prezantuar përpara tyre Fondin e Garancive Bujqësore. Ndërsa iu bëri thirrje fermerëve, që të aplikojnë për kredi bujqësore, Rama është ndërprerë nga një banor, i cili merrte pjesë në takim.

Kliko per me shume info

Rama nuk ia dha fjalën, pavarësisht se e identifikoi si “socialist”. “Duke e parë gjendjen tënde shumë të rënduar, më le të mbaroj dhe të vazhdoj me të tjerët. Nuk ta jap fjalën dhe mos e zgjat. Të lutem mos na shqetëso më, e di që je socialist, je shumë socialist, por kjo s’të jep drejtë. S’ke ardhur nga puna, ke ardhur nga rakia“, deklaroi Rama.

Incidenti i Rames ne Manez by PanoramaVideo

1 COMMENT

  1. Nje takim i shokute edvin me fshataret e mamzes.Na sjedhe ne kujtese takimet e shokute envere .Nje kalikature si edvine rama i cili i trembete fjalese se lire ne takimete me qytetare apo fshatar duke i ofenduare ata me fjale nga me te ndryshme qe vijne nga go ja e nje njreriu te pa afte e pa morale .Mjere populli ka ka per kryeminister.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.