Rama kapet “mat”, kafe e cigare me deputetët e PD pas sherrit në Kuvend

rama2016Seanca e sotme plenare është shoqëruar me debate, të tensionuara herë pas here. Madje dukej sikur nga çasti në çast mund të “plaste grushti”. E megjithatë kjo është ajo çka është dukur gjatë seancës plenare, pasi jashtë aolës së Kuvendit gjithçka ka qenë ndryshe.

Pak minuta pas seancës parlamentare, kryeministri Rama dhe deputetët e opozitës janë ulur bashkë në kafenenë e Kuvendit, duke biseduar qetësisht dhe duke tymosur kafe, sikur të kishin harruar ato çaste debati brenda në sallë.

Deputetët Luçiano Boçi, Bedri Mihaj dhe Asllan Dogjani, janë fotografuar bashkë me kryeministrin Rama duke shijuar kafen në të njëjtën tavolinë, si të ishin miq për kokë.

a670e066d7063e1c49a315825b020010_XL

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ironizoi protestën e PD, Robert Ndrenika ironi kreut të Teatrit: Që kur ke filluar të bësh ham-ham

Drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli në një status në faqen e ...