Qepa konfirmohet se ka veti shëruese të kancerit

qepaaaNjë përbërës që gjendet në qepe mund ta parandaloj përhapjen e kancerit ovarin.

Ky zbulim ka ardhur pas një hulumtimi të një grupi të studentëve të një universiteti në Japoni.

Kanceri ovarial është lloji më i shpesh i kancerit prej të cilit mbijetesa mund të jetë deri në 5 vjet.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Mbushin plot makinën dhe tentojnë të ikin pa paguar, ja c’u bën punonjësja e karburantit

Mbushin plot makinën dhe tentojnë të ikin pa paguar, ja c’u bën punonjësja e karburantit

Dy persona pasi kanë mbushur makinën e tyre me karburant kanë tentuar ...