Qeni i zbulon drogën, 32-vjecari shqiptar kapet me 17 kg marijuanë

policia-grekeNjë shtetas shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi u kap me drogë në makinën e tij.

Policia, gjatë kontrollit që ushtroi në makinën e tij tip “Mercedes-Benz” policia zbuloi 17 kg e 780 gram marijuanë të ndarë në 27 pako.

Shtetasi Ervis Hoxha 32 vjeç është kapur në hyrje të Igumenicës, gjatë kontrollit të policisë helene e ndihmuar nga qeni nuhatës “Lesi”.

Autoritetet helene dyshojnë se droga ishte marrë në Shqipëri dhe kishte për destinacion Italinë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...