“Lufta” e frikshme SHBA-Rusi, Putin thyen heshtjen: Ja kush është shkaku!

obama-putin-g8-580Përkeqësimi i marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara filloi për shkak të Jugosllavisë, e jo për shkak të Sirisë.

Këto janë deklarimet e fundit që Presidenti rus Vladimir Putin, ka bërë në drejtim të medieve, në ditën e fundit të samitit BRICS në Indi.

‘’Përkeqësimi i marrdhënieve në mes Moskës zyrtare dhe Uashingtonit, nuk është bërë për shkak të konfliktit në Siri, por të gjitha filluan për Jugosllavinë’’ ka përfunduar Putin.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Arrihet marrëveshja e armëpushimit në Ukrainë

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë ...