“Këlysha të mbaruar … t’i shkelim e t’i bëjmë pluhur”! Ja poezia e socialistëve për PD-në

selia-ps2015Poezitë dhe këngët për liderët politike nuk janë më një lajm i ri në Shqipëri.

Por disa vargje për kryeministrin Edi Rama janë krijuar së fundi nga militantë të Partisë Socialiste të cilët duket kanë kaluar në adhurime ndaj figurës së tij.

Por jo vetëm kaq, mes rreshtave militantët të cilët e kanë publikuar poezinë në faqen “Rilindje” në Facebook, flasin me përbuzje ndaj demokratëve: “Le të flasin të dështuarit, ti shkelim e ti bëjmë pluhur”…. “Lider ti do jesh për ne. E jo këlyshat demokrat”

Vargjet

Ecën drejte me kokën lart.

Si i thjeshti qytetar.

Le të lehin këta zagarët.

Se ty të kemi kryetar.
Ty të kemi krenari.

Punëtor dhe llogaritar.

Rrofsh sa malet o njeri.

Të paçim o legjendar.
Le të flasin të dështuarit.

Ti shkelim e ti bëjmë pluhur.

Kanë inat këta të mbaruarit.

Se jemi Drejtimi i Duhur…
Punë kërkuam punë na dhe.

Kush në qytet e kush në fshat.

Lider ti do jesh për ne.

E jo këlyshat demokrat.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

3 comments

  1. DASHURI DHE PAQJE QYTETARE TE NDERUAR.SHKOLLIMI I DOMODOSHEM.

  2. NJI LIBER KUSHTUAR SHENJTORES SE MADHE NENE TEREZA DUHET ME PADISKUTIM TE JETE E PRANISHME NE GJITHE SHKOLLAT E MBARE VENDIT DUKE FILLUAR QE NE SHKOLLAT E ULTA DHE DERI TEK ME TE LARTAT PRA DUKE PERFSHIRE DHE UNIVERSITETET SIDOMOS UNIVERSITETET …..

  3. hajde rilindje hajde
    si su vjen turp se late name
    kti i thone fundi i marrezise

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përfaqësuesi i CDU në çadrën e PD: Zgjedhjet me rëndësi për Shqipërinë

Protestën e opozitës në Tiranë, e ka mbështetur edhe përfaqësuesi i CDU-së, ...