Befason pronari i drogës në Krujë: 1.3 tonë hashash është i imi, të arrestuarit s’kanë faj!

krimet-erendaPronari i magazinës me 1.3 tonë drogë në Krujë ka dalë sot para gjykatës, ku ka befasuar me dëshminë e tij. Kujtim Rexhepi ka marrë të gjitha akzuat mbi vete te Krimet e Rënda, duke shpallur të pafajshëm 10 personat e tjerë të arrestuar.

Ai ka deklaruar se 10 të arrestuarit e tjerë nuk kanë lidhje me aktivitetin që kryhej në magazinën e tij dhe se 3 anëtarët e fisit Gjokeja dhe Nilson Gega janë ndodhur rastësisht me të në lokal.

Rexhepi pranoi se i paguante 1 mijë e 500 lekë në ditë punëtorët e kanabisit që sipas tij ishin hallexhinj.

Përpara tij Gjykata e Krimeve të Rënda la në “burg pa afat” Gjovalin Gjokean dhe Nilson Gegën.

Një ditë më parë gjykata la në burg 4 nga të arrestuarit ndërsa për një të mitur vendosi masën detyrim parqitje.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dekriminalizimi, Armando Prenga heq dore nga mandati i deputetit

Deputeti Armando Prenga dorezon mandatin. Ne nje shkrese drejtuar Kreut te Kuvendit ...