Prag lufte?! Rusia hap zjarr ndaj anijes koreane, 1 i vdekur 10 të plagosur

ruset-anijaNjë incident i rëndë ka ndodhur natën e së premtes në kufijtë ujorë të Rusisë dhe Koresë së Veriut. Ministria e Brendshme ruse ka bërë të ditur se një patrullë ujore kufitare ka qëlluar ndaj një anijeje peshkimi të Koresë.

Siç raporton RT, peshkatarët nuk pranuan që të kontrolloheshin dhe ishin sjellë në mënyrë agresive ndaj patrullës ruse.

Këta të fundit siç duket kanë hapur zjarr duke lënë 1 person të vdekur dhe 9 të tjerë të plagosur. Ministria ruse thotë se nga ngjarja ka mbetur i plagosur edhe një oficer kufitar rus.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gazetari lirohet pas 18 vjetësh në burg

Muhammad Bekjanov, gazetar dhe aktivist i opozitës në Uzbekistan, është liruar pasi ...