Policia greke sekuestron 174 kg marijuanë në kufiri, në pranga shqiptari

UntitledNjë tjetër mall u  sekuestrua  në kufirin greko- shqiptar. MËsohet se policia greke ka sekuestruar 174 kg marijuana rreth orës 10:00 në rrugën rurale Filat-Igumenicë. Të tjera raportime tregojnë se droga ishte e ndarë në 90 pako dhe u gjet në një mjet që drejtohej nga 44-vjeçari Alket Dhroso nga Saranda. Shoferi u arrestua menjëherë, ndërkohë që droga u sekuestrua nga policia greke. Mbi këtë temë mediat vendase shkruajnë se se droga ishte marrë në kufirin e gjelbër me qëllim futjen në brendësi të tokës greke. Hetimet vazhdojnë nga Antidroga e Igumenicës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Julian Deda paralajmëron Veliajn për protestën e banorëve të Sharrëzës

Julian Deda një ndër personave të shpallur si demokratë, këto ditë ka ...