Policia turke vret një militant të dyshuar të ISIS-it

policia-turkePolicia turke ka vrarë një militant të dyshuar të Shtetit Islamik (IS), i cili besohet se po përgatiste një sulm vetëvrasës me bombë.

Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve në Turqi, Anadolu, militanti është vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri me policinë.

Policia kishte kërkuar dorëzimin e tij gjatë një operacioni të zhvilluar në periferi të kryeqytetit të Turqisë, Ankara.

Ai kishte hapur zjarr ndaj policisë dhe më pas është vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Stuhia e frikshme godet Britaninë e Madhe

Britania e Madhe pritet të goditet nga një tjetër stuhi. E pagëzuar ...