Policia turke vret një militant të dyshuar të ISIS-it

policia-turkePolicia turke ka vrarë një militant të dyshuar të Shtetit Islamik (IS), i cili besohet se po përgatiste një sulm vetëvrasës me bombë.

Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve në Turqi, Anadolu, militanti është vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri me policinë.

Kliko per me shume info

Policia kishte kërkuar dorëzimin e tij gjatë një operacioni të zhvilluar në periferi të kryeqytetit të Turqisë, Ankara.

LEXO EDHE:  Koreja e Veriut pezullon provat bërthamore dhe raketore

Ai kishte hapur zjarr ndaj policisë dhe më pas është vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here