Emërohet Drejtori i ri i policisë së Lezhës, ja kush është

ermal-mucaaErmal Muça, zëvendësdrejtori për Krimet në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Tiranë, është emëruar Drejtor i Policisë së Qarkut Lezhë.

Tek Sektori i Krimeve të Rënda në policinë e kryeqytet, Muça në 5 maj të 2015. Ai zëvendëson në këtë post, Dritan Lenjën.

Ky i fundit pas disa akuzave të ngritura ndaj tij nga Shërbimi i Çështjeve te Brendshme dhe Ankesave që në muajin Korrik, kur dhe u pezullua nga detyra e drejtorit të Qarkut.

Lenja është akuzuar kohët e fundit nga Partia Demokratike, si i lidhur me trafikantët e drogës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Ik arresto ndonje hallexhi dhe bej ca trafik edhe ti,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Emrat/ Nisen me çanta plot me drogë drejt Greqisë, arrestohen 3 shqiptarë

Tre shtetas shqiptarë dhe një grek janë arrestuar në flagrancë, pasi u ...