Policia blindon kufirin, plan masash ndaj drogës në Durrës

kepiiPlan të veçantë masash për parandalimin dhe goditjen e trafikut të lëndëve narkotike.

FNSH, DELTA dhe POLICIA KUFITARE patrullime në vijën bregdetare prej disa ditësh.

Kliko per me shume info

Rreth 272 forca policore patrullojnë non stop 24 orë në vijën bregdetare dhe kufirin jeshil.

FNSH e paisur me dylbi nate, kamera teknike.

Në planin e masave të përfshira edhe Drejtoritë Vendore të Policisë në Qarqe .

LEXO EDHE:  Nezar Seiti rrëfehet sot para Prokurorisë italiane, gazetari: Ka përpjekje nga Tirana për ta shtyrë dëshminë

Drejtoritë Vendore të Policisë në Qarqe të fokusuara në identifikimin dhe goditjen e vendeve të magazinimit të lëndëve narkotike.

Drejtoritë Vendore të Policisë në Qarqe të orientuara në hetimin për të goditur çdo hallkë të kësaj veprimtarie kriminale.

Kjo strategji ndodh për herë të parë në Policinë e Shtetit e cila përfshin FNSH në patrullim në vijën bregdetare për parandalimin dhe goditjen e trafikut të lëndëve narkotike.

LEXO EDHE:  Grafiku i FMN/ Shqipëria më e zellshmja me PPP-të në rajon, Ballkani, modeli më i keq

Sikundër për herë të parë po ndodh që Policia e Shtetit po identifikon dhe godet magazinat e grumbullimit dhe të përpunimit të lëndëve narkotike.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here