Qeni sulmon 3 persona, humb jetën bebja 4-muajshe

policia-britanikeNjë fëmijë 4 muajsh u masakrua për vdekje nga qeni në Essex, Britani e Madhe. Sulmi i papritur i qenit të racës Staffie la me dëmtime të rënda të vëllain 22-muajsh dhe nënën e dy fëmijëve.
Dëshmitarët në vendngjarje thanë se kishin parë djalin e madh të mbuluar nga gjaku ndërsa po e çonin në spital. Ata thonë se ngjarja ndodhi para shtëpisë së familjes, në një kohë kur shumica e fëmijëve ktheheshin nga shkolla.

Ky lloj qeni lejohet në Britani, por shpesh për shkak të ngjashmërisë fizike ngatërrohet me Pitbullët. Në Britaninë e Madhe ka 3 lloje qensh që ligji e ndalon mbajtjen e tyre në shtëpi: Toga japonez, argjentinasi Dogo dhe braziliani Fila.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Muaji i parë i Trumpit ka kaluar me “dhimbje”

Nga 24 dekretet presidenciale që Trump ka nënshkruar në muajin e parë, ...