Zhduken trafikantët, policia sekuestron vetëm makinën dhe 47 kg marijuanë

pol-grekeVazhdon eksporti i lëndëve narkotike jashtë kufirit shqiptar. Ditën e sotme policia e shtetit fqinj ka sekuestruar 47 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë në kufirin greko-shqiptar, ndërsa po transportohej me një automjet.

Policia i ka bërë thirrje drejtuesit të mjetit të ndalojë, por ai është larguar me shpejtësi duke braktisur më pas mjetin së bashku me drogën në Argos Orestiko pranë Kosturit.
Policia greke sekuestroi drogën e cila ishte ndarë në 65 pako të mbështjella me natriban e vendosur në dy çanta.

Nuk dihet se cilët ishin personat të cilët po transportonin lëndën narkotike, ndërsa policia ka nisur menjëherë hetimet për të verifikuar nga vinte droga.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Italiani e pushon nga puna, shqiptari i bën gjëmën, ja si hakmerret

Një shqiptar 34-vjeçar me iniciale A.N, ka marrë hak ndaj pronarit italian, ...