Identifikohet autori i plagosjes në qendër të Prishtinës

polici-kosoveNjë 15 vjeçar ka mbetur i plagosur nga disa të shtëna me armë zjarri. Lajmin e ka konfirmuar për Rtklive, Flora Ahmeti, nga policia rajonale e Prishtinës.

“Rreth orës 13 e 30, në rrugën Nazim Gafurri në Prishtinë, Policia është njoftuar se ka ndodhur një plagosje. Rasti ka ndodhur te vendi i quajtur “Xhamia e Çarshisë. Personi është 15 vjeç”, ka thënë Ahmeti.

Kliko per me shume info

Ajo tha se ka dalur menjëherë në vendin e ngjarjes, dhe se ende nuk dihen motivet e plagosjes.

Ahmeti ka konfrimuar se tashmë është identifkuar një person i dyshimit, i cili dyshohet që ka shtënë mbi 15 vjeçarin dhe se ai po kërkohet nga Policia e Kosovës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.