Ksamil, kapet peshkaqeni 5 metra i gjatë

Kliko per me shume info

peshkaqeni14Një peshkaqen 5 metra i gjatë, që peshon rreth 400 kg, është kapur përballë Ksamilit.

Mësohet se peshkaqeni është kapur nga anija ‘Mario 1’ me kapiten Andri Manen dhe peshkatar Servet Henajn, të cilët përdoren një vinç për të ngritur peshkaqenin për shkak të peshës së madhe.

Kliko per me shume info

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here