Policia publikon emrat dhe fotot, këta janë 12 personat më të kërkuar në Tiranë

policia2015Policia e Tiranës ka publikuar listën e personave më të kërkuar, shoqëruar me fotot përkatëse dhe të dhënat e individëve.

Personat në kërkim nga policia e kryeqytetit konsiderohen të rrezikshëm dhe të armatosur, ndërsa qytetarët ftohen të njoftojnë uniformat apo komisariatin dixhital në rast se zotërojnë informacione mbi këta individë.

Kliko per me shume info

Lista:

1 – Eduart Xhavit Kurti, i dënuar me burgim të përjetshëm. Kërkohet për veprën penale të “vrasjes me dashje”.

2 – Eduart Gani Kuliçi, i dënuar me burgim të përjetshëm. Kërkohet për veprën penale të “vrasjes me dashje“.

LEXO EDHE:  Spiuni i policisë nga brenda, arrestohen katër shqiptarët për drogë në Itali

3 – Bashkim Riza Ferati, i dënuar me 20 vjet burgim. Kërkohet për veprën penale të “vrasjes me dashje”.

4 – Kujtim Demir Demiri, i dënuar me 14 vjet burgim. Kërkohet për veprën penale të “trafikim i të miturve”.

5 – Blenis Mihallaq Shyti, i dënuar me burgim të përjetshëm. Kërkohet për veprën penale të “vrasjes në rrethana të tjera cilësuese”.

LEXO EDHE:  Plas sherri në zonën e “Brrylit”, dhunohet punonjësi i FSHF-së

6 – Fation Agim Muharremi, i dënuar me 11 vjet burgim. Kërkohet për veprën penale të “vrasjes”.

7 – Kreshnik Dëfrim Spahiu, i dënuar me 25 vjet burgim. Kërkohet për veprën penale të “vjedhjes me armë me pasojë vdekjen”.

8 – Valentina Gëzim Tufina, e dënuar me 14 vjet burgim. Kërkohet për veprën penale të “trafikim i lëndëve narkotike”.

9 – Endrit Arben Daci, kërkohet për veprën penale të vrasjes së mbetur në tentativë.

LEXO EDHE:  Kjo nuk pritej! Ja kush janë të dyshuarit për shpërthimin e makinës së 38-vjecarit në Fier

10 – Adriana Rakip Çakmak, e dënuar me 16 vjet burgim. Kërkohet për veprën penale të mashtrimit.

11 – Çetina Xheladin Zajmi, e dënuar me 12 vjet burgim. Kërkohet për veprën penale të “Mashtrim me pasoja të rënda”.

12 – Florjan Robert Qafa, kërkohet për veprën penale të “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” dhe “Prodhim e mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here