Rikthehet paniku në Lezhë, vendi sërish mes ujit, priten probleme serioze

lac-permbytjeKa qenë një natë tepër e vështire për banorët në Lezhë. Reshjet kanë qenë shumë të dendura sa që është përmbytur qytetit, por edhe fshatrat.

Në qytet, rrugët janë të mbushura me ujë dhe katet e para të banesave dhe shtëpive gjithashtu.

Qarkullimi është bllokuar në hyrje-dalje të Lezhës. Tokat bujqësore të Zadrimës, Torovicës dhe Bregut të Matit janë nën ujë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shqiptari me 42 kg drogë ‘fluturon’ me makinë dhe përplaset, ndiqen nga policia

Policia vanedase tha se një 27 vjeçar shqiptar u arrestua mëngjesin e ...