Një femër përdhunohet në ambientin e Parlamentit të Anglisë

angli-parlamentPolicia e Anglisë ka arrestuar asistentin e një prej deputetëve të Parlamentit të këtij vendi me akuzë të përdhunimit të një femre në ambientin e Parlamentit.

Agjencia e lajmeve AFP njoftoi se policia e Londrës të hënën me anë të një deklarate ka njoftuar se më 14 tetor një person në ambientin e Parlamentit të Anglisë ka përdhunuar një femër dhe pas padisë së viktimës, policia ka arrestuar personin e akuzuar.

LEXO EDHE:  Shënimet e Comey për Trump: “Kemi prostitutat më të bukura në botë”
Kliko per me shume info

Viktima ka thënë për policinë se në mëngjesin e ditës së premte me Sam Armstrang, këshilltar i partisë në pushtet, kishte shkuar në zyrën e Craig Mackinlay, deputet i Parlamentit të Anglisë dhe aty është sulmuar dhe përdhunuar nga ai.

Përdhunimi i kësaj femre në ambientin e Parlamentit të Anglisë ka ndodhur në kohën kur edhe Kongresi i Sindikatave Tregtare të këtij vendi ditë më parë ka paralajmëruar për shtimin e korrupsionit moral në ambientet e punës.

LEXO EDHE:  Sulm me armë zjarri, studenti qëllon në drejtim të turmës, 1 i vdekur 10 të plagosur

Sondazhet e Kongresi i Sindikatave Tregtare të Anglisë tregojnë se mbi gjysma e femrave të këtij vendi keqtrajtohen ose abuzohen seksualisht në ambientet e punës së këtij vendi.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here