Përbërësit perfekt për të hequr dhjamin e tepërt tashmë dhe në kushte shtëpie

UntitledKilet e tepërta janë armiku më i keq i femrave. Dietat, palestrat e shumta shpesh herë janë pa rezultat. Por, cdo gjë e paska një zgjidhje edhe në mënyrë të lehtë. Për të zhdukur dhjamin këshillohet kjo pije, e përbërë nga: 

– Lëng molle (një lugë gjelle)
– Lëng dhe lëvore nga një limon
– Spec të djegës (një lugë gjelle)
Përgatitja është shumë e lehtë. Fillimisht e hiqni lëvoren e limonit dhe e vendosni limonin në ujë të vluar. E lini të vlohet për 10 minuta pastaj ia shtoni përbërësit tjerë. Pasi të është ftohur, pija është gati për t’u pirë.
Kjo pije rekomandohet që pijen ta konsumoni pas çdo shujte.
Speci i djegës njihet si përbërës i cili e shpejton metabolizmin dhe sistemin e tretjes, rrjedhimisht e shpejton procesin e djegies së dhjamit.
Ndërsa limoni e ngadalëson heqjen e dhjamit. Kjo është e rëndësishme sepse garanton që shumica e dhjamit eliminohet çdo herë që e konsumoni këtë pije.
Lëngu i limonit e dobëson dhjamin, prandaj, kur të gjithë këta përbërës kombinohen, një e keni një mënyrë super të mahnitshme për t’i humbur kilogramët e tepër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.