Policia dhunoi tifozët, ja cfarë ndodhi në ndeshjen Partizani – Skenderbeu

partizani-skenderbeuNdeshja Partizani-Skenderbeu u mbyll në “Elbasan Arena” mes akteve të dhunës.

Gjithcka nisi kur futbollisti Vangjeli i Skëndërbeut dëmtohet dhe gjakoset në një tentativë për të ndalur Torasën që po nisej në kundërsulm.

Tifozët e Partizanit do të protestonin, duke kërkuar karton të kuq për Vangjelin. Policia përleshet me tifozët për të ndalur futjen e tyre në fushë.

Blutë nuk nguruan të përdornin forcën ndaj tifozëve, si pasojë e të cilës shumë tifozë mbetën të plagosur.

U deshen 13 minuta që arbitri i ndeshjes të vendoste për ti dhënë kartonin e dytë të verdhë Vangjelit, duke e lënë Skëndërbeun me 10 lojtarë në fushë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Mourinho kërkon futbollistin e Real Madrid

Jose Mourinho kërkon që ta përforcojë mesfushën e Manchester United. Në vitin ...