Partizani-Skenderbeu barazim mes dhunës e incidenteve në “Elbasan Arena”

Kliko per me shume info

partizan-skenderbeuNdeshja Partizani 0 – 0 Skenderbeu, eshte ndërprerë në pjesën e dytë (min 92).

Shkak për ndërprerjen e ndeshjes ka qenë një incident në shkallët e stadiumit. Incidenti ende i paqartë ka sjellë dhunë dhe më pas edhe ndërhyrjen e policisë.

Kliko per me shume info

Disa tifozë të Partizanit janë lënduar dhe janë parë të dërgohen në ambulanca pas ndihmës së parë që kanë marrë brenda stadiumit.

Batha, futbollist i Partizanit eshte pare te futet ne fushe me koke te lidhur pasi mesa duket eshte goditur me sende te forta nga tifozeria.

Dalja me kartonin e kuq e futbollistit të Partizanit, Kalari, në minutën e 60-të shtoi tensionin tek tifozeria kryeqytetase e cila shpërthen me një tjetër rast, në fund të ndeshjes.

Kanë qenë disa tifozë të cilët janë lënduar dhe i është dhënë ndihma e parë nga mjekët e Partizanit dhe të ambulancës që ishte e pranishme në “Elbasan Arena”. Sa i përket rezultatit sportiv që fatkeqësisht doli i fundit në radhë për shkak të këtyre ngjarjeve, gjithçka përfundoi 0-0 dhe me pikën e marrë asgjë nuk ndryshon në klasifikimin e përgjithshëm që e kryeson Skëndërbeu me 2 pikë më shumë se Partizani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.