Detajet/ Ja si quhet partia e re e Blushit, flet deputeti: Ja kur nis

blushi2016Deputeti i larguar nga Partia Socialiste, Ben Blushi ka bërë publike emrin e partisë së tij.

“PROJEKTI YNË FILLON NË 1 NENTOR. ORA 18.00, AKADEMIA E ARTEVE,TIRANË. TË GJITHË NJERËZIT E LIRË JANË TË FTUAR!”- shkruan Blushi në rrjetet sociale.

Deputeti i divorcuar zyrtarisht nga Partia Socialiste ka shpalosur disa dite me pare një nga pikat themelore të projektit të ri politik.
“Një shtet që lejon që paga minimale të jetë 700 leke në ditë është mizor dhe i pashpirt. A duhet të rritet paga minimale? Pa asnjë dyshim. Do jetë një nga ceshtjet themelore të Projektit te Ri Politik”- shkruante Blushi ne Facebook.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Djali i ish-kryeministrit përshëndeti me dy gishta protestën e PD, Majko i kërkon ndjesë PS

Publikimi i fotos së djalit të tij që përshëndeste me dy gishta protestën ...