Parashikimi, shijoni motin e pazakonë këtë fundjavë

motiiiSipas parashikimeve nga meterologet, deri në mesditë, pjesa më e madhe e vendit do të dominohet nga moti i kthjellët me përjashtim të zonave veriore dhe verilindore të cilat do të kenë vranësira të lehta e kalimtare.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me mot të kthjellët në Ultësirën Perëndimore, ndërsa zonat malore përgjatë kufirit lindor do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në orët e mëngjesit ndërsa mesdita do të sjellë rritje të lehte të tyre.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi verilindor- lindor dhe për pasojë në brigjet detare do të ketë dallgëzim 2 ballë.klan

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Moderatori e prek aty ku nuk duhet, ja çfarë i bën modelja live në emision

Një video në YouTube po “thyen” rrjetin, ku shfaqet një modele braziliane. ...