Britani, organizuan trafikimin e 14 shqiptarëve, bie në pranga një shqiptar(Foto)

Kliko per me shume info

UntitledPasi tentuan të trafikonin 14 shqiptarë mes tyre një fëmijë drejt Britanisë, policia britanike arrestoi dy persona, një shqiptar dhe një anglez. Gjykata angleze dënoi dy autorët prej .6 dhe 3 vjet burg për dhënie ndihme për emigrim të paligjshëm në Britaninë e Madhe.
Autorët, Jonathan Bridgeman, 42 vjeç dhe Deshan Laci 35 vjeç do të vuajnë dënimin.
Po ashtu, mësohet se ky plan, I projektuar që prej vitit 2014, ku nga Franca shqiptarët do të shkonin në Angli përmes një skafi.
Laçi ishte shtetas britanik lindur në Shqipëri dhe ishte pronar i një lavazhi në Britani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.