Nxënësja me shami tërheq vëmendjen në festën kombëtare greke

nxenesjaaKjo është nxënësja greke që ka tërhequr sot vëmendjen e të gjithëve në qendër të Athinës.

Ditën e sotme grekët festojnë me marshime të nxënësve, përvjetorin e “Jo-së” së famshme që ata i kanë thënë Italianëve në vitin 1940.

Nxënësja në foto, ka dal me rezultate maksimale në shkollë, duke u bërë kështu ajo që do të mbante flamurin grek në krye të marshimit.

Tradita e do që vajzat të vidhen me funde të zinj dhe këmishë të bardhë, ndërkohë që kjo vajza ka qenë e veshur me pantallona dhe me shami myslimane.

pmathtr3pmathtr1pmathtr4

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrefimi/ “Burri ka harruar të bëjë seks, por ajo që më bën pacienti më ka marrosur”

E martuar prej 10 vitesh, ajo tradhton për herë të parë bashkëshortin ...