Shpërthimi i Note 7 ka shkaktuar 5 miliardë dollarë humbje

Kliko per me shume info

Gjigandi korean, Samsung njoftoi këtë javë se është duke shkatërruar të gjithë telefonat inteligjent Samsung Note 7. Kjo lëvizje erdhi pas raportimeve që erdhën nga disa përdorues pas shpërthimit të pajisjet.

Edhe pse Samsung i premtoi konsumatorëve këmbimin e këtij smartphone-i me një të ri që supozohej se ishte i sigurt. Megjithatë nuk rezultoi kështu. Pas disa javësh kritikash për Note 7, kompania është duke numëruar humbje të mëdha në buxhetin e saj.

Kliko per me shume info

Deri tani janë arritur gati 5 miliardë dollarë humbje, dhe pritet që shifra të rritet. Praktikisht deri në Mars të vitit të ardhshëm kompania nuk do të arrij dot fitimet e parashikuara.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.