Njerëzit që rrezikojnë veten për jetën e peshkaqenëve

peshkaqeneNjë grup peshkatarësh në Afrikën e Jugut i është dashur të “luftojnë” me një peshkaqen për ta rikthyer atë në det, pasi kishte rënë më herët në rrjetat e tyre.

Pamje të pabesueshme nga plazhi i Muizenberg, tregojnë burrat të cilat përpiqen të tërheqin peshkaqenin drejt ujit.

Peshkaqeni 2,5 metra i gjatë dhe rreth 225 kg i paqartë në atë se çfarë po bënin peshkatarët reagonte ashpër ndaj tyre, duke u vështirësuar akoma edhe më tepër qëllimet e mira që ata kishin.

Pas shumë përpjekjesh ata ia dolën që ta fusin në det një prej grabitqarëve më të mëdhenj nën ujë.

Akti i tyre heroik, prej shumë u cilësua si veprim budallai, pasi në tokë peshkaqeni mund të ishte thuajse i parrezikshëm, për ta, por në momentin që ata e futën në ujë, ngjarja mund të kishte një fund tragjik për ndonjërin prej tyre.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

DJ i famshëm zgjedh të vdesë në Zvicër me eutanazi, debati trondit Italië

Një debat të madh mediatik e politik në Itali u shkaktua pas ...