Presidenti kthen ligjin për mbetjet, Rama: E prisja nga Nishani

rama-biznesi-gjermanNuk prisja të kundërtën nga presidenti Nishani”, u shpreh kryeministri Rama lidhur me vendimin e Presidentit Bujar Nishani për të kthyer në Kuvend ligjin e mbetjeve.

Nga Nishi ku është mbajtur sot Forumi i Biznesit Serbi-Shqipëri, Rama  gjithashtu u shpreh dhe për deklaratat e kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta për reduktimin e numrit të deputetëve në Kuvendin e Shqipërisë, duke thënë se kjo çështje kërkon diskutim të gjerë.

LEXO EDHE:  EMRAT/ "Lumë" largimesh nga LSI, 4 këshilltarë në Shkodër i bashkohen Partisë Socialiste
Kliko per me shume info

“Kjo çështje kërkon diskutim të gjerë. Unë jam që të zbatohen rekomandimet e OSBE-ODHIR”, tha Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here