“Champions League”, ja rezultatet e ndeshjeve, Barcelona shkatërron Man.City

champions-leagueSonte në mbrëmje janë luajtur ndeshjet e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Në fushën e lojës kanë zbritur Arsenali, PSG, Barcelona, Man.City dhe Bayerni i Mynihut.

Barcelona i ka shënuar 4 gola skuadrës së Pep Guardiolës në “Camp Now”.

Nga ai stadium ku Guardiola shënoi historinë, sonte doli me një humbje të thellë.

Leo Messi ka shënuar 3 gola (min 17, 61, 65) dhe Neymar në minutën e 89-të.

Edhe Arsenali e Bayerni kanë fituar me rezultate të bindshme përballë skuadrave kundërshtare.

Arsenali i shënoi 6 gola Ludogorets Razgrad, ndërsa Bayerni fitoi me rezultat 41 me PSV Eindhoven shkruan LajmiFundit.al.

 

GOLAT:

Champions League – Group A

FT Arsenal 6 – 0 Ludogorets Razgrad
FT Paris Saint Germain 3 – 0 Basel
Champions League – Group B 

FT Dynamo Kyiv 0 – 2 Benfica
FT SSC Napoli 2 – 3 Besiktas
Champions League – Group C
FT Barcelona 4 – 0 Manchester City
FT Celtic 0 – 2 Borussia Moenchengladbach
Champions League – Group D
FT Bayern Munich 4 – 1 PSV Eindhoven
FT FC Rostov 0 – 1 Atletico Madrid

/LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Një emër i madh mund të largohet nga Real Madridi

E ardhmja e Alvaro Moratas është larg Realit të Madridit. Sulmuesi i ...