Nasa shokon, egzistojnë portale nga toka deri në diell

UntitledPortalet mund të përshkruhen si dyer që çojnë në të panjohurën, të cilat mund të hapin mundësi të pakufishme.
Ato ofrojnë mundësinë e bërjes së udhëtimeve tepër të gjata për një kohë relativisht tepër të shkurtër.
Një kërkues shkencor dhe fizikan i plazmës, Jack Scudder ka studiuar idenë e ekzistimit të portaleve nga Toka deri në Diell. Ai, në fakt, financohet nga NASA dhe punon nga Universiteti i Ajovës,raporton Gazeta Kosova Sot
Ai tani pretendon ta ketë zbuluar një metodë për lokalizimin e këtyre portaleve misterioze, duke përdorur diçka që e quan pikat X (ose regjionet e difuzionit të elektroneve).
Këto pika X gjenden aty ku fusha magnetike e Tokës takohet me fushën magnetike të Diellit. Këtu krijohen rrugë, të cilat ua mundësojnë njerëzve udhëtimin nga Toka në Diell dhe anasjelltas.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Ku**, do t’vras…”, ofendon rëndë gruan e cila i shkruan mesazh të dashurit të saj, shokohet kur zbulon fshihet pas atij numri (Foto)

Një reagim aspak i hijëshëm ka ardhur nga një femër xheloze, kur ...