Plas sherri tek “Djajtë e Kuq”, Mourinho apo Rooney?

mourinho-rooneyTrajneri i Manchester United, Jose Mourinho po kalon periudhën e tij më të vështirë që nga koha kur është në krye të Manchester United.

Edhe pse i afruar me shumë bujë, portugezi i ka hapur ditët e fundit luftë Rooneyt dhe ky i fundit duket se ka fituar garën me trajnerin.

Në një deklaratë të dhënë për “Sky Sport”, Mourinho ka deklaruar: “Për mua është shumë e vështirë që të vazhdojë kështu, pasi dua që gjërat të ecin disi. Por, këtu është ndryshe, pasi më mjafton që të kaloj urën dhe të jem në një restorant.

Ndërsa fëmijët e mi, janë duke studiuar në Universitetin e Londrës dhe kjo është hera e parë për mua që nuk i kam shumë afër dhe nuk mund të shkoj me ta kudo.

Pra është një situatë komplet ndryshe në familjen time, një katastrofë dhe nuk e di se si mund ta përballoj”, ka deklaruar trajneri, duke lënë të hapur mundësinë e largimit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Benzema i lë vendin Cavanit te Real Madrid?

Do të qëndrojë, apo do të largohet Karim Benzema nga Reali i ...