Mourinho nis aksionin “fshesa”, katër yje largohen që në janar

1
Kliko per me shume info

mourinhooJose Mourinho nuk është i kënaqur me gjysmën e skuadrës aktuale, ndërsa as zëvendësimet nuk janë lojtarë që sipas tij mund të konkurrojnë me disa nga startuesit.
Tashmë dihet dhe trajneri portugez ka ndarë mendjen se kë do të largojë. Emri i parë në listë është holandezi Memphis Depay i cili erdhi me shumë bujë në kohën e Van Gaal nga PSV, por nuk arriti ta tregojë asnjëherë vetën.

unitedit-akuzohet-p-euml-r-depayin_hd.jpg

Tjetër emër që nuk pëlqehet nga Mou është francezi i ri Morgan Schneiderlin.

schneiderlin-unitedi-ende-n-euml-gar-euml-p-euml-r-titull_hd.jpg

Matteo Darmian po ashtu është në listën e largimit dhe mund të gjejë mjedis të ri gjatë afatit kalimtar të janarit.

darmian

I fundit në listë është i harruari Bastian Schweinsteiger. Gjermani pritet të transferohet në MLS, ku ka interesim për të.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here