Motrat arrijnë të dobësohen pasi bëjnë një pakt me njëra-tjetrën

motratDy motrat obeze kanë arritur të humbin një peshë të konsiderueshme pas një pakti që ato vendosen të bëjnë së bashku.

Annabelle Chiarello 16 vjeç dhe motra e saj Anastasia 24 vjeç nga Montaray, Kaliforni, në jetën e tyre u desh që të luftonin me peshëne madhe trupore.

Annabelle kur ishte 13 vjeç peshonte 248 kg. Për këtë arsye mjekët e paralajmëruan që nëse nuk do të humbiste peshë ajo rrezikonte jetën.

39C220BC00000578-3877522-At_13_Belle_tipped_the_scales_at_248_kilos_Doctors_warned_she_ha-a-35_1477608273253

Kur Annabelle ishte e frikësuar nga procedurat e operacionit, e motra e saj Anasatasia vendosi të bënte një pakt me të në përpjekje për ta inkurajuar të motrën.

Kjo e fundit vendosi që t’i nënshtrohej e para operacionit që i mundësonte rënien në peshë dhe vetëm pas tre muajsh i’u nënshtrua operacionit edhe Annabelle, më e sigurtë dhe më pak e frikësuar.

Falë operacioneve të dyja motrat tashmë kanë humbur ndjeshëm peshë rreth 167 kilogramë dhe janë të vendosura që të luftojnë sëbashku për t’ia arritur qëllimit final.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

DJ i famshëm zgjedh të vdesë në Zvicër me eutanazi, debati trondit Italië

Një debat të madh mediatik e politik në Itali u shkaktua pas ...