Parashikimi i motit për sot, shi dhe flokë dëbore

Kliko per me shume info

motiiiSipas parashikimeve, deri në mesditë pjesa më e madhe e vendit do të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke rrezikuar edhe shira të përkohshëm, më të mundshme në zonat jugore dhe juglindore ku herë pas here do të ketë rrebeshe.

Parashikohet që kushtet e paqëndrueshme atmosferike të mbeten prezente edhe gjatë pasdites duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë dominuese në pjesën më të madhe të territorit. Në majat e maleve reshjet do të shfaqen edhe me flokë dëbore.

Kliko per me shume info

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme në të dy vlerat ekstremale të ditës.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor, për pasojë në brigjet detare do të ketë dallgëzim 4 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.