Lajm i keq nga moti, jo vetëm shi, por edhe …!

Kliko per me shume info

moti2016Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e motit të qëndrueshëm, duke bërë që kthjellimet të jenë prezent në pjesën më të madhe të tij.

Përjashtim bëjnë zonat malore, të cilat do të kenë herë pas here kalime vranësirash të lehta. Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me dominim të kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa në zonat malore juglindore do të ketë zhvillim të vranësirave duke rrezikuar shira të dobët dhe të përkohshëm.

Kliko per me shume info

Temperaturat e ajrit do të pësojnë 2 gradë rënie në vlerat e mëngjesit, por mesdita do të sjellë rritje të lehtë të tyre. Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 3 ballë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.