Furtunë në mbarë vendin, rikthehen rrebeshet e shiut, frikë për përmbytje

shiu-prizreni-rrebeshVranësirat dhe shirat do të mbeten prezent në vendin tonë edhe gjatë ditës së sotme,ku herë pas here do të jenë intensive. Më problematike situata do të paraqitet për zonat veriore dhe ato qëndrore.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me vranësira dhe shira me intensitet mesatar dhe të lartë, ku sërish problematike situata do të jetë në veri dhe qendër të vendit duke rrezikuar përmbytje. E njëjta situatë meteorologjike parashikohet edhe gjatë orëve të natës.

Temperaturat e ajrit do të mbetën konstante në vlerat e mëngjesit, por mesdita do të sjellë rënie të ndjeshme të tyre.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi jugor dhe jugperëndimor, për pasojë në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim 5 – 6 ballë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Korret 40 ditë nga mbjellja, hyn në Shqipëri fara e vecantë e kanabisit

Fara vietnameze e hashashit, që garanton një cikël të shkurtër të bimës ...