Ndryshimi i papritur i motit, ja çfarë do ndodhë sot e në vazhdim

moti4Deri në mesditë vendi ynë do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat veriore dhe verilindore të vendit.

Po ashtu në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta e kalimtare do të jetë edhe pjesa e dytë e ditës pothuajse në të gjithë territorin e vendit. Gjatë natës pritet largim i vranësirave nga i gjithë vendi.

LEXO EDHE:  Efektivi hap shtëpinë për të përmbyturit në Shkodër
Kliko per me shume info

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme në orët e mëngjesit, por edhe orët e mesditës do të sjellin rritje të lehtë të tyre.

Era do të fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior dhe verilindor, për pasojë në det do të gjenerohet dallgëzim 2 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here