Merrni masa për në fundjavë! Ja si do të jetë moti

moti-lajmifunditNdonëse dielli nuk ka munguar, pritet që paraditet dhe pasditet të jenë të ftohta.

“Meteoalb”, raporton se fundjava do te jete me mot te kthjellet por te ftohte, situate kjo e ndikuar si pasoje e masave ajroe te thata dhe te ftohta me origjine Lindore.

Temperaturat e ajrit gjate fundjaves do te jene te ulta ne mengjes ku ne zonat malore do te ulet deri ne 2 grade C dhe vlera maksimale deri 11 grade C ndersa ne bregdet dhe zonat e ulta do te jene vlerat 9 – 10 vlerat minimale dhe deri ne 19 – 20 grade do te shkojne vlerat maksimale.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Keni menduar se është aktrim? Në këto filma aktorët kanë kryer marrëdhënie në të vërtetë

Nëpër filma jemi mësuar të shohim skena të nxehta, por gjithmonë jemi ...