Ministri italian shantazh tre shqiptarëve të arratisur nga burgu: Do përfundojë keq!

UntitledNgjarja e tre ditëve më parë ku tre shqiptarët u arratisën nga burgu “Rebibia”, ka revoltuar Ministrin e Brendshëm Italian, Anxhelino Alfano. Në konferencë për shtyp ai shprehet ashpër: “Historitë e fundit na tregojnë se arratisjet kanë përfunduar keq për të burgosurit. Jam i bindur se edhe për këtë rast kështu do jetë.’’
Ai shprehet i bindur se kjo arratisje nga Tesi Basho, Mikel Hasanbelli dhe Ilir Pere ishte nga një tjetër bashkëpunëtorë.
‘’Brenda qendrave të ndalimit punon policia e burgjeve dhe ministri Orlando po menaxhon situatën shumë mirë”, flet ai, por gjithashtu nuk ka asgjë për tu shqetësuar.
Vlen të përmendet se mediat i përshkruajnë tre shqiptarët si shumë të rrezikshëm dhe i bëjnë thirrje qytetarëve të kenë kujdes

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vrasja e efektivit në Lazarat, avokatët e të pandehurve bllokojnë procesin

Avokatët bëhen pengesë në përfundimin e gjykimit për të konsideruan procesi “Lazarati ...