Mesazhi i të riut nga Vlora: Do bëhem terrorist, do vras deputetë e pushtetarë

qytetari-trenI riu nga Vlora që kërcënon se do të hidhet nga vinci pranë stadiumit “Qemal Stafa” në Tiranë kërkon ndihmë nga shteti pasi është jetim dhe nuk ka asgjë.

Ai është Erjon Selimaj, 25-vjec nga Vlora. I riu ka më shumë se një orë që kërcënon se do të hidhet nga vinci, teksa në vendngjarje kanë mbërritur policia dhe zjarrëfikset.

“Jam jetim, shteti më ka hedhur në rrugë. Dua ndihmë nga shteti”, mësohet të ketë thënë ai shkruan LajmiFundit.al.

Teksa disa mesazhe të bëra nga Selimaj me një tjeter person në rrjetin social Facebook, i riu shkruan: “Do të vras një pushtear për arsye se nuk japin strehim. Kam qef të bëhem terrorist të vras deputet e pushtetarë që nuk ndihmojnë jetimët”./LajmiFundit.AL/

mesazhi-selimaj

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vijon dorëzimi vullnetar i armëve në të gjithë vendin, rreth 42 armë zjarri dhe 7990 fishekë për 24 orë

Policia e shtetit informon se vijon masivisht dorëzimi vullnetar i armëve dhe ...