Mavraj emocionon shqiptarët pak para ndeshjes, ja çfarë shkruan!

Kliko per me shume info

Mergim MavrajMergim Mavraj dhe shiriti i kapitenit që ai mbajti resultuan fatsjellëse për kombëtares Shqiptare, pasi arriti një fitore të merituar kundër Lihteshjejnit. Në ditën e sotme gjërat ndryshojnë. Agolli do të rikthehet titullarë në formacion dhe do të mbajë rolin e kapitenit. Pak orë para ndeshjes Mavraj ka gjetur kohë për të bërë një postim sa prekës aq edhe shpres-dhënës për të gjithë tifozët kuq e zi.

“Edhe për këtë pjesë të historisë shumëkush tha që është e pa mundur” – ka shkruar ai. Për të shoqëruar këtë shprehje ai ka zgjedhur një foto nga momentet e bukura të kampionatit evropianë në Francë, për të cilin, ashtu si thotë dhe futbollisti, të shumtë ishin ata që nuk besuan tek skuadra.
E njejta gjë dhe sot, të shumtë janë ata që nuk besojnë në një fitore kundër kampionëve të spanjës, por Mërgim Mavraj na siguron se nuk do të mbarojë me kaq udhëtimi drejt Rusi 2018. Mavraj ka përshëndetur me ironi edhe analistët që duan sot një fitore të Spanjës.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.