Maqedoni, vdes 84-vjeçarja, masakrohet nga minjtë

Kliko per me shume info

UntitledGjendet e vdekur një 84- vjecare në banesën e saj. Njarja e ndohur në Gjegjveli në mbrëmjen e djeshme ka shokuar të gjithë, pasi e moshuara gjendej vetëm në shtëpi dhe arsyeja e vdekjes janë minjtë. 84-vjeçarja me inicialet T.V u gjet me plagë të konsiderueshme në trup, të shkaktuara nga brejtësit. Mediat maqedonase raportojnë, se mjeku ligjor në vendngjarje konstatoi se viktima kishte plagë të dukshme në duar, këmbë dhe fytyrë të shkaktuara nga minjtë. Me urdhër të prokurorit publik, trupi i 84-vjeçares është dërguar në Institutin për mjekësi ligjore në Shkup ku do të bëhet ekspertiza mjeko-ligjore, e cila do të përcaktojë edhe shkakun e vërtetë të vdekjes së gruas së moshuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.