“Vollga”, Manjani: Po heton Prokuroria, ja pse nuk jemi përfshirë!

vollga16Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thekson se nuk ka një hetim nga Ministria që drejton në lidhje me vendimin për pronësinë e ish-hotel Vollgës në Durrës.
Gjatë analizës vjetore, Manjani tha se për çështjen po heton Prokuroria dhe Ministria e Drejtësisë nuk ka dashur të ndërhyjë për të krijuar idenë e konkurrueshmërinë.
Ai tha se janë bërë inspektime sporadike në lidhje me vendimin që ia kalon këtë pronë, e lidhur me emrin e Emiljano Shullazit.
Manjani: Në rastin e ish-hotel Vollgës, kemi bërë një inspektim, por kjo është një çështje nën hetim nga Prokuroria. Prokuroria po e heton këtë çështje dhe sigurish pjesë e hetimit janë edhe vendimmarrja e gjykatave. Ka pasur disa kontekste për vendimmarrjen e Gjykatës Administrative, të cilën ne e kemi verifikuar dhe nuk kemi gjetur ndonjë element të dukshëm për të filluar procedim disiplinor. Pikëpamja ime është që Prokuroria duhet të jetë e lirë në punën e saj. Po të filloj konkurrenca, do të cenoheshin hetimet.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

samaras

Samaras: Greqia është aq dobët sa edhe Edi Rama po e sfidon!

Ish-kryeministri grek Antonis Samaras, në një intervistë për gazetën “Vradini”, pavarësisht se ...